Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Yandex işletme, harita ekleme (Yandex Maps)

Dora

Admin
Katılım
15 May 2022
Mesajlar
20
Tepkime puanı
4
Puanları
0

Yandex işletme, harita ekleme (Yandex Maps)​

Kurum ekleme​

Kurum bilgileri Rehber'e ücretsiz eklenir.

 1. Giriş yapın. Sadece hesabına giriş yapmış olan kullanıcılar Rehber'e bilgi ekleyebilir.
  Yandex'te zaten kayıtlıysanız kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Bunun için sayfanın sağ üst kısmındaki bağlantısına tıklayın. Henüz kullanıcı adı ve şifre oluşturmadıysanız veya oluşturduğunuz kullanıcı adını Rehber ile çalışırken kullanmak istemiyorsanız .
  Rehber'e üçüncü taraf bir site profili (örneğin, sosyal ağlar) veya hesabı üzerinden giriş yapabilirsiniz.

 2. Rehber'de inceleyin ve sayfasında şirketinizin verilerini gösterin.
  Kurumun gerçek adresi var
  Açılan pencerelerde sırayla belirtin:

  • Kurum adı ve Faaliyet alanı: kategorilerimizden seçin.

  • Müşterileriniz için ofisiniz var mı? sorusuna Evet, şube, mağaza, ofis var yanıtını seçin.

  • Adresi girin veya haritada kullanıcıların başvurabileceği gerçek konumu seçin.
  Not.
  Rehber'de haritalar üzerinde yayınlanması kabul edilemez:

  • kiralık emlak adresleri (daireler, ofisler, özel mülkiyetler),

  • gerçek adresi olmayan veya sahibinin ikamet ettiği adreste bulunan internet mağazaları.
  Gerçek adresi olmayan internet mağazası Rehber'e çevrimiçi kurum olarak eklenebilir.
  Gerçek adresi olmayan kurum (çevrimiçi kurum)
  Açılan pencerelerde sırayla belirtin:

  • Kurum adı ve Faaliyet alanı: kategorilerimizden seçin.

  • Müşterileriniz için ofisiniz var mı? sorusuna Hayır, çevrimiçi şirketim var yanıtını seçin.

  • Hizmet sağlama alanı: listeden uygun bölgeleri seçin;
  Uyarı.
  Gerçek adresi olmayan kurumlar sadece Yandex arama sonuçlarında yer alır. Çevrimiçi kurumlar Yandex Haritalar'da yayınlanmaz.

 3. İletişim bilgilerinizi girin ve kaydı onaylayın.

  • Rehber veritabanında zaten böyle bir kurum varsa onaylayabilirsiniz. Operatör çağrısı veya SMS aracılığıyla verileri doğrulayabileceğiniz telefon numarasını seçin.

  • Kurum yeni ve veritabanında bilgileri yoksa lütfen Site ve sosyal ağlar (varsa) ve operatör çağrısı veya SMS aracılığıyla verileri doğrulayabileceğiniz bir Telefon belirtin. Kaydolduktan sonra bu numara, Yandex arama sonuçlarında kurum profilinde ve haritalarda kurum kartında gösterilir.
  Otomatik operatör belirtilen numarayı 10 dakika içinde geri arar ve kurumun hesaba bağlanması için bir kod bildirir. Kodu içeren bir SMS'i de bu süre içinde alırsınız. Kodu Kayıt işlemini onaylayın penceresinde belirtin.
  Kodu Taleplerim sayfasında sekmesinde de girebilirsiniz.
Şirketinizle ilgili bilgiler denetlemeye gönderilecektir. Denetim durumu hesap özetinde Kurumlarım sayfasından takip edilebilir.
Moderasyondan geçtikten sonra bilgileri Kurum hakkında bölümünde güncelleyin: 2 tür etkinlik daha seçin, çalışma programını belirtin ve sosyal ağ adresleri ekleyin. Çevrimiçi kurumlar için belirli bir noktanın etrafında hizmet sağlama alanını netleştirin.
Ayrıca, seçilen kategorilerde ek parametreler belirtme, fotoğraf ekleme veya silme, istatistik görüntüleme gibi veri düzenleyebilirsiniz.
Gerçek adresi olan bir kurum için aşağıdakiler birkaç gün sonra oluşturulur:

 • Yandex Haritalar'da kurum kartı (ayrıntılı bilgi için Yandex Haritalar Yardım içinde bölümüne bkz.) Bir kurum adresi için bir kart oluşturulur;

 • Yandex arama sonuçlarında adres snippet'i.
Kurumunuzun birden fazla adresi (şubesi) varsa formları doldurun ve her biri için verileri doğrulayın. Gerektiğinde mümkündür.
Gerçek adres olmadan kurum için veriler onaylandıktan sonra kart da oluşturulur. Bu özellik sadece kurumun faaliyetleriyle ilgili kategorik sorgular için arama sonuçlarında gösterilir.
Her kurum için Yandex'te kurum sayfası olan bir profil oluşturulacaktır. Sekmelerde adres, yorumlar, fotoğraflar, fiyatlar, haberleri içeren yayınlar gibi tüm bilgiler yer alır. Rehber'e ne kadar çok bilgi eklerseniz kurum profili o kadar eksiksiz olur.

Kurum Yandex Haritalar'da telefon numarası olmadan oluşturuldu. Haklar nasıl doğrulanır?​

Kurum haklarını sadece kurum kartında belirtilen telefonla onaylayabilirsiniz. Telefonunuzu eklemek veya değiştirmek için kurumunuzu Yandex Haritalar'da bulun, Hata düzelt'e tıklayın ve açılan pencerede telefon numarasını belirtin. Bir süre sonra Rehber'deki bilgiler güncellendiğinde .
Not. Yandex Haritalar'da telefon numaraları değiştirilirse bunları kontrol ederiz. Güncel telefon numarası ayrıca resmi sitede veya sosyal ağ sayfasında da belirtilmelidir.

Kurum oluşturdum, fakat kurumlarım arasında göremiyorum​

Kurum oluşturma talebi onaylandıysa fakat sayfasında görüntülenmiyorsa, kurumu kendi hesabınıza bağlayın. Bunu yapmak için ve Bu benim kurumum butonuna tıklayın. alın ve hakları onaylamak için bu kodu girin.
 
Üst