Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

YouTube'da Küçük Resim Nasıl Eklenir?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
YouTube-on-smartphone-stock-photo-7-1.jpg
YouTube'da kaliteli içerik seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri, insanların ilk gördüğü şeydir: küçük resim. Videonuzun içeriği ve düzenlenmesi çok önemlidir, ancak ilgi görmesi için olağanüstü bir kapak resmi kavramsallaştırmanız gerekir. Bu küçük resmi YouTube videonuza nasıl ekleyeceğinizi veya değiştireceğinizi gözden geçirelim.

HIZLI CEVAP

Bir YouTube videosuna küçük resim eklemek için yeni bir video yüklemeye başlayın. Düzenleme sürecinde Ayrıntılar 'ı tıklayın, ardından Küçük Resim 'e gidin. Küçük resim yükle'yi tıklayın ve videonuz için yeni bir küçük resim seçin.

Mevcut bir küçük resmi değiştirmek için studio.youtube.com adresine gidin ve soldaki İçerik sekmesini tıklayın. Videonuzu bulun ve farenizi üzerine getirin. Ayrıntılar > Küçük resim yükle 'yi tıklayın.

Yeni bir YouTube Videosuna Küçük Resim Nasıl Eklenir?​

masaüstü​

Birinci adım, YouTube'a yepyeni bir video yüklemeye başlamaktır. Tarayıcınızda YouTube'a gidin, ardından video kamera şeklindeki Oluştur düğmesini tıklayın. Bunun ortasında bir artı var.

Curtis Joe / Android Otoritesi

Açılır menüden Video yükle 'yi tıklayın.

video yükle'yi tıklayın


Video yükle kutusunda DOSYA SEÇ'i tıklayın , ardından yüklemek istediğiniz videoyu seçin. Yükle.

videoyu seç ve yükle


Videonuz yüklenmeye başladığında (ve bitirdiğinde), YouTUbe size yayınlamadan önce onu düzenleme şansı verir. Bu kutuda, Ayrıntılar'ı tıklayın .

ayrıntılar bölümünde aşağı kaydırın


Küçük Resim olarak işaretlenmiş bölüme ilerleyin , ardından Küçük resim yükle düğmesini tıklayın.

küçük resim yükle simgesini tıklayın


küçük resmi değiştir düğmesi nerede


Gördüğünüz gibi mobilde video yükledikten sonra küçük resmi değiştirme butonu yok.

Bir YouTube Videosundaki Küçük Resim Nasıl Değiştirilir?​

Mevcut bir videonun küçük resmini değiştirmek çok kolaydır. Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda da mümkündür.

masaüstü​

Doğru hesapta oturum açtığınızdan emin olun ve ardından YouTube İçerik Stüdyosu'na gidin. Soldaki menüden İçerik sekmesine tıklayın .

içerik sekmesine tıklayın


Küçük resmini değiştirmek istediğiniz videoyu bulun. Farenizi üzerine getirin.

küçük resmini değiştirmek istediğiniz videoyu bulun


Farenizi o videonun üzerine getirdiğinizde, mevcut küçük resmin yanında seçenekler görünür. Kalem şeklindeki Ayrıntılar düğmesini tıklayın.

ayrıntıları bul kalem


Küçük Resim bölümüne ilerleyin , ardından Küçük resim yükle düğmesini tıklayın.

küçük resmi yükle'yi tıklayın

Android ve iOS​

Android ve iOS için YouTube Studio uygulamasını açın . Uygulamanın alt kısmındaki seçeneklerden İçerik sekmesine dokunun .

videoyu düzenle


Küçük resmini değiştirmek istediğiniz videonun üzerindeki ⠇düğmesine basın. Ardından, kurşun kalem şeklindeki Videoyu düzenle düğmesini seçin.


özel küçük resim mobil


Küçük resmi düzenle'yi açmak için mevcut küçük resmin sol üst köşesindeki kalem şeklindeki simgeye dokunun . Küçük resmi düzenle sayfasında, telefonunuzdan videonuz için yeni bir küçük resim seçmek için Özel küçük resim'e dokunun.

SSS​

YouTube küçük resim boyutu nedir?

En uygun YouTube küçük resim boyutu 1280 x 720 pikseldir . Minimum genişlik 640 pikseldir.

Bir YouTube küçük resmi 1920 x 1080 olabilir mi?

Evet, ancak büyük olasılıkla pikselli görünecektir. En uygun YouTube küçük resim boyutu 1280 x 720 pikseldir .

YouTube videoma neden küçük resim ekleyemiyorum?

YouTube videonuza özel bir küçük resim ekleyemiyorsanız, hesabınıza telefon numarası eklemeyi unutmuş olabilirsiniz. Özel bir küçük resim ekleyebilmek için önce telefon numaranızı doğrulamanız gerekir. Hesabınız için tüm doğrulama adımlarını tamamladığınızdan emin olun ve videonuza özel bir küçük resim yükleyebilmeniz gerekir.
 
Son düzenleme:
Üst